Peter Malý / Z médií
Plakát k představení
Foto Honza Sakař, grafický design Marek Vácha
MF dnes
6. 10. 2016
Operaplus.cz
24. 10. 2017

Slovenský tenorista pocházející z Piešťan se narodil v roce 1986. V roce 2013 se stal absolventem Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, kde studoval pod vedením profesora Petera Mikuláše.

V současnosti je Peter Malý sólistou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Na jeho prknech ztvárnil postavy Alfréda Germonta (La traviata, 2017), Štefana Buryju (Její pastorkyňa, 2018) a Jeníka ze Smetanovy Prodané nevěsty (2018).

Jako hostující sólista představoval Peter Malý vícero operních postav. Mezi nejzajímavější v Bánskobystřické státní opeře patří postavy Nadira (Les Pecheures des perles, 2014), Tamina (Die Zauberflöte, 2016), Mladého cikána (Aleko, 2017) a Vaudemonta (Iolanta, 2017). Ve Státním košickém Divadle ztvárnil postavu Beppeho (I Pagliacci, 2014), v opeře Národního divadla moravskoslezského postavu Rinuccia (Gianni Schicchi, 2019).

Mimo operní literatuře se Peter Malý věnuje i koncertním interpretacím komorních děl. V jeho repertoáru jsou duchovní díla (Mesiáš – G. F. Händel, 2018, Stabat Mater – A. Dvořák, 2017) a písňové cykly (M. de Falla, J. Turina, F. Schubert, B. Britten).

Peter Malý se zúčastnil operních kurzů Magdalény Blahušiakové a Antonia Carangela. V současnosti rozvíjí technicko-interpretační stránku pěveckého projevu s americkým tenoristou Berle Sanford Rosembergom, pod jehož vedením se úspěšně zúčastnil i mezinárodní soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech (1. místo, kategorie opera, 2015). Peter Malý / program
Sobota
20. 4. 2024
10:00 Mimi opera Studiová scéna Na Půdě Rezervovat
Sobota
20. 4. 2024
11:30 Mimi opera Studiová scéna Na Půdě
Úterý
30. 4. 2024
19:00 Viva Verdi Budova Jihočeského divadla Rezervovat
Pátek
5. 7. 2024
19:00 Prodaná nevěsta Divadlo venku Rezervovat
Sobota
6. 7. 2024
19:00 Prodaná nevěsta Divadlo venku Rezervovat
Neděle
7. 7. 2024
19:00 Prodaná nevěsta Divadlo venku Rezervovat
Komenský / Peter Malý / foto Martina Root Jakobín / Markéta Klaudová, Peter Malý / foto Martina RootJakobín / Peter Malý, Markéta Klaudová, Zdeněk Plech, Balet JD, Sbor opery JD / foto Martina RootKouzelná flétna / Peter Malý a HOLEKTIV (Andrea Benková, Martina Illichová a Karolína Maštalíř Křížková) / Foto Martina RootKouzelná flétna / Peter Malý / Foto Martina RootLazebník sevillský / Alžběta Vomáčková, Peter Malý, Michal Marhold, Jan Hnyk / foto Martina Root Lazebník sevillský / Zdeněk Plech, Zuzana Kós Kopřivová, Jan Hnyk, Alžběta Vomáčková, Peter Malý, Michal Marhold / foto Martina Root Mefistofeles / Peter Malý, Markéta Cukrová, sbor  / Foto Martina RootCosi fan tutte / Michal Marhold, Peter Malý, Zuzana Kopřivová, Peter Paleček / Foto Petr ZikmundCosi fan tutte / Michal Marhold, Lucie Kaňková, Zuzana Kopřivová, Peter Paleček, Dana Šťastná, Peter Malý / Foto Petr ZikmundEvžen Oněgin / Peter Malý, Alexandr Beň / Foto Petr ZikmundTajemství / Lucie Kašpárková, Peter Malý / foto Petr ZikmundNabucco / Peter Malý, Šárka Hrbáčková / Foto: Petr ZikmundNabucco / Peter Malý, Frédérique Friess, Béla Kéri Nagy, Šárka Hrbáčková / Foto: Petr ZikmundTurandot / Peter Malý, Ondřej Koplík, Jiří Brückler / foto Petr ZikmundTurandot / Peter Malý, Jiří Brückler, Ondřej Koplík / foto Petr Zikmund
Více...
Peter Malý / Z vašich ohlasů

La traviata, 24. 10. 2017

La traviata 23.10.2017 / Úžasné, excelentní, působivé po všech stránkách. Moderní, jednoduchá ale o to nápaditější scéna s tajemným pohybem za zrcadly. Skvělé - v duchu rozmařilého pařížského života - odpovídající kostýmy. Pestrá choreografie, která skvěle vyniká na jednoduché scéně. Impozantní baletní doprovod působivého děje a hlavně vynikající pěvecké výkony. Orchestr jako by tam nebyl. Hrál brilantně, ale dění a pěvecké akce na scéně byly tak strhující, že hudba operu opravdu doprovázela. Při spoustě provedení La traviaty na všech hlavních scénách ve světě je jistě velmi těžké najít něco neotřelého a nového. Toto provedení je však opravdu tak výjimečné, že by si zasloužilo i světovou scénu. / Antonín Dvořák IV.  
Ing. Antonín Dvořák, MBA

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 36 + 73 je: