Zbigniew Kalina

/ Opera
 

/ Repertoár - archiv

13. 2. 2015

Zbigniew Kalina se narodil 3. 8. 1979 v Ostravě. Po dokončení gymnázia začal studovat v Hereckém studiu Mileny Asmanové při Národním divadle moravskoslezském v Ostravě se zaměřením na muzikál. Po jeho absolvování získal nejprve angažmá v Těšínském divadle, později v Městském divadle Karlovy Vary, v Divadle A. Dvořáka Příbram, kde v letech 2006 - 2009 získal třikrát cenu diváků pro nejoblíbenějšího herce. Objevil se v širší nominaci na Cenu Thálie 2007 za roli Halibuta v inscenaci Pension pro svobodné pány. V roce 2008 získal Cenu Thálie pro mladého činoherce do 33 let a Cenu Českého divadla 2010 za nejlepší mužský herecký výkon v roli Malvolia v inscenaci Večer tříkrálový. Hostuje v Hudebním divadle Karlín, Klicpeově divadle v Hradci Králové, Divadle J. K. Tyla v Plzni a od roku 2012 se stal stálým členem Městských divadel pražských.Zbigniew Kalina / Z vašich ohlasů

Zpívání v dešti, 31. 10. 2016

Ve středu 26.10.2016 jsme navštívily představení Zpívání v dešti a byly jsme opravdu nadšené. Katka Šildová a Zbigniew Kalina, to je naše "srdeční záležitost". Oba herce prostě milujeme, ale to co oba převedli tady, tak to bylo něco úžasného. Zvlášť Katka byla nepřekonatelná. Honza Kříž to už je taková jistota, že bude představení fajn, ale Katka a Zbynda nám vyrazili dech. Moc se nám po nich zatím stýská a doufáme, že je opět brzy uvidíme v plzeňském divadle. Představení lze jen doporučit, bylo úžasné.    
Staša a Šárka

Zpívání v dešti, 21. 9. 2015

Po minulém excelentním výkonu orchestru Jihočeského divadla pod taktovkou Jana Bubáka, v květnu 2015, bylo představení 16.9. odfláknuté, falešné a bez energie. Pod Peschíkovým vedením podal orchestr snad nejhorší výkon, jaký jsem kdy v Budějcích zažil. Naproti tomu understudy "Cosma" Zbigniew Kalina odvedl překvapivě vyrovnaný a slušně odzpívaný výkon s obrovským zápalem a výsledkem, kterým u mě předčil Jana Révaie. Celkově byl celý herecký ansámbl výborný a Kateřina Šildová opět nezklamala.
Vojtěch Adamčík

Zpívání v dešti, 17. 9. 2015

Klobouk dolů před včerejším výkonem pana Zbigniewa Kaliny ve Zpívání v dešti, úžasně vyrovnaný a dobře odzpívaný večer. Pro mě předčil pana Révaie.
Vojtěch Adamčík

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 6910 + 9 je: