Oľga Bezačinská

/ Opera
 

/ Repertoár - archiv

25. 2. 2022
10. 10. 2015

Pochází ze slovenského Krásna nad Kysucou, operní zpěv studovala v Žilině a pokračovala na VŠMU v Bratislavě. Profesionálně debutovala na scéně ND Moravskoslezského v Ostravě v úloze Giuditty ve stejnojmenné operetě Franze Lehára. Je finalistkou prestižní rakouské pěvecké soutěže Belveder, což jí otevřelo možnost sólových vystoupení s prestižními evropskými orchestry a spolupráci s řadou renomovaných dirigentů. Oľga Bezačinská je také mnohonásobnou laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže Franze Lehára v Komárně a nositelkou Zvláštní ceny za nejlepší operetní interpretaci. V letech 2010 a 2011 se zúčastnila se souborem Stadttheater Baden bei Wien uměleckého turné v Hirošimě a Tokiu, kde se představila v úlohách Musetty (Bohéma) a Frasquity (Carmen). Její další umělecké cesty ji postupně zavedly na Novou scénu i do Komorní opery SND v Bratislavě, do Státní opery v Banské Bystrici, Státního divadla v Košicích, do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě i Slezského divadla v Opavě. Na svém kontě má velké úlohy operetní i muzikálové, jakými jsou mj. Sylva Varescu (Čardášová princezna), Eurydika (Orfeus v podsvětí), Elisa (My fair Lady), Christine (Fantom opery), Hana Glawari (Veselá vdova), Anna Elisa (Paganini), ale také Mylady Winter z Frimlova zpracování Třech mušketýrů a královna Eliška z Noci na Karlštejně a Nastěnka v muzikálové verzi Mrazíka autorské dvojice Boris Urbánek a Jiří Sedláček. Jako operní pěvkyni ji diváci aplaudovali v rolích Karolíny (Dvě vdovy), Adiny a Noriny (Nápoj lásky a Don Pasquale), Donny Elvíry i Servilie (Don Giovanni a La clemenza di Tito) a též jako Aristei v Myslivečkově Olympiádě. Jako Líza v Zemi úsměvů se v Českých Budějovicích tato umělkyně představí divákům poprvé.

Jejím krédem je: "Na divadelnom povolaní je najkrajšie asi to, že máte možnost na čas utiecť zo sveta reality. Na javisku sa musíte objaviť oprostený od všedného života. Ale vo chvíľach, keď zaznie potlesk plného hľadiska, si uvedomujem, že to všetko, čo človek divadlu obetuje, má zmysel."Oľga Bezačinská / program
Pátek
11. 10. 2024
19:00 Slečna vdova Budova Jihočeského divadla Rezervovat
Pondělí
11. 11. 2024
18:00 Slečna vdova Budova Jihočeského divadla Rezervovat
Země úsměvů / Miloslav Veselý, Josef Falta, Olga Bezačinská / foto Michal SiroňZemě úsměvů / Olga Bezačinská, Martin Šrejma / foto Michal SiroňZemě úsměvů / Olga Bezačinská, Martin Šrejma / foto Michal SiroňZemě úsměvů / Olga Bezačinská, Michaela Korychová, Martin Šrejma / foto Michal SiroňZemě úsměvů / Martin Šrejma, Olga Bezačinská / foto Michal SiroňZemě úsměvů / Olga Bezačinská, Martin Šrejma / foto Michal Siroň
Oľga Bezačinská / Z vašich ohlasů

Země úsměvů, 14. 10. 2015

Pondělní večer 12.10.2015 na velké scéně Metropol, kde se odehrála druhá premiéra operety Jihočeského divadla „Země úsměvů“, byl pro nás kulturním svátkem a skvělým zážitkem. Dramaturgický  záměr uvedený tímto kusem naprosto vyšel. Scéna a výprava byly prostě skvostné, s dobrými nápady. Režijní záměr paní Hlubkové vyšel na sto procent, orchestr pod vedením pana Bubáka odvedl skvělou práci. A pěvecké výkony hlavních protagonistů? Vynikající, skvělé: Olga Bezačinská jako Líza, Josef Moravec jako čínský princ Su-Čong, Josef Falta jako dragounský poručík. Nelze nezmínit vystoupení Josefa Průdka jako knížete Čanga a  Miloslava Veselého jako vrchního eunucha Tien-tiena. Ale i ostatní pěvci, další sólisté a sbor, ale i  tanečníci při baletních vložkách, odvedli vynikající výkony.  Byl to velmi vydařený večer. Ovace ve stoje náš dojem z tohoto skvělého představení dotvrzují. Děkujeme dramaturgii a vedení divadla za výběr tohoto kusu a všem za jeho skvělé provedení.
Jan a Ivana Voldřichovi

Země úsměvů, 14. 10. 2015

Byl jsem unešen díky operetnímu dílu, jedinečně zpracované operetě Země úsmevů, a hloubce citů, které neznají dálky ani zvyky. Pani Bezačinská, nádnerný výkon a z mé strany hlubokou poklonu. Umělecká hodnota spjatá z velkou tragedií mne nenechala chladným. Děkuji také celému realizačnímu týmu. S celou rodinou jsme byli dojati.
Henrich M.

Země úsměvů, 12. 10. 2015

Jako milovníci klasické operety i zastánci jejího tradičního režijního pojetí, jak ho "tradičně" reprezentuje Dagmar Hlubková, jsme se velmi těšili na sobotní premiéru Lehárovy Země úsměvů. O to víc, že - jak jsme se na vzorně vedených webových stránkách JD dočetli - v ní, poprvé v Budějovicích, vystoupí sympatická rodačka z Krásna nad Kysucou paní Bezačinská. Určitě ani pisatel jejího jevištního životopisu, tím méně umělkyně sama netušili, že o premiéře 10.10. se za tak dramatických okolností naplní její krédo, jímž svou biografii  na webu JD zakončuje. Spolu s plným hledištěm DK Metropol jsme se - především díky ní - tak stali svědky skutečného divadelního zázraku, jenž pro nás tato nadmíru sympatická a statečná zpěvačka s celým operním ansámblem připravila. Operetě se vskutku dostalo "co její jest." Díky všem - a Olze Bezačinské zvlášť!
Hobzovi

Země úsměvů, 12. 10. 2015

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji za nádherný, neskutečně bohatý umělecký zážitek, který mám ze sobotní premiéry operety Země úsměvů. Hluboce se skláním před profesionalitou paní Bezačinské a vyjadřuji jí touto cestou hlubokou soustrast nad ztrátou její maminky. Opereta byla úžasná, při áriích pana Moravce "běhal mráz po zádech". Dlouhotrvající potlesk ve stoje si všichni umělci plným právem zasloužili. Bravo.
Veronika

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 616 + 1 je: