Štefan Kocán

bas / Opera
 

/ Repertoár - archiv

17. 7. 2014
Štefan Kocán / Z médií
Deník.cz
30. 6. 2014
Rozhlas.cz
17. 7. 2014
Deník.cz
15. 7. 2014
Harmonie
1/2015

Zpěv vystudoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Ve studiu zpěvu dále pokračoval na vídeňské konzervatoři pod vedením basisty Jevgenije Nestěrenka. Poté se stal členem operního souboru Landestheater v rakouském Linci, kde nastudoval mj. Sarastra (Mozart - Kouzelná flétna), Raimonda (Donizetti - Lucia z Lammermooru), Verdiho Filipa II. (Don Carlos) a Banca (Macbeth), Kecala (Smetana - Prodaná nevěsta). V sezoně 2003/2004 obdržel ocenění Eberharda Waechtera za ztvárnění role Velkého inkvizitora ve Verdiho Donu Carlosovi. Následně v této roli a v roli Komtura (Mozart - Don Giovanni) debutoval na scéně Vídeňské státní opery, kde je od té doby pravidelným hostem. Další angažmá jej zavedla např. do Gran Teatro del Liceu v Barceloně, Královské dánské opery v Kodani, Opéra de Nice, Opéra National de Paris, Teatro Communale v Modeně, Teatro Ferrara, Theatre Basel, Aalto-Theater v Essenu, Staatstheater v Kasselu, Staatsoper v Hannoveru, do Slovenského národního divadla v Bratislavě a Národního divadla v Praze. V říjnu 2009 debutoval v newyorské Metropolitní opeře v roli Krále (Verdi - Aida) a od té doby zde vystupuje pravidelně (Sparafucile v Rigolettovi, Ferrando v Trubadúrovi, Komtur v Donu Giovannim, Ramfis v Aidě a Velký inkvizitor v Donu Carlosovi). V titulní roli ve Verdiho Attilovi  v Teatro Municipal de Santiago de Chile, Komtura v Bavorské státní opeře v Mnichově. V úloze Masetta (Don Giovanni) a Banca (Macbeth) se představil v milánské La Scale. Umělecké závazky Štefana Kocána v sezoně 2013/2014 zahrnují role Velkého inkvizitora a Filipa II. v milánské La Scale a Končaka v Borodinově Knížeti Igorovi) a Sparafucila v newyorské Metropolitní opeře.Rusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jana Šrejma Kačírková, Štefan Kocán / foto Petr ZikmundRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Štefan Kocán / foto Petr ZikmundRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Štefan Kocán, Jana Šrejma Kačírková / foto Petr ZikmundRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jana Šrejma Kačírková, Jolana Fogašová, Štefan Kocán / foto Michal Siroň 2015Rusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jolana Fogašová, Štefan Kocán / foto Michal SiroňRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Štefan Kocán, Alžběta Poláčková / foto Michal SiroňRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Štefan Kocán / foto Michal Siroň
Štefan Kocán / Z vašich ohlasů

Rusalka, 30. 7. 2014

Nová Rusalka na otáčku pro mě byla nádherným zážitkem. Režijní pojetí bylo tak akorát – ani moc moderní, ale také ani kašírovaná pohádka se zeleným vodníkem. Orchestr hrál velmi dobře, pěvecké výkony byly mimořádné, scénografie originální, kostýmy a světelný design opravdu efektní. Štefan Kocán jako Vodník byl impozantní a na fotkách bez paruky vypadá jako Leonardo DiCaprio :-) Je to rozhodně jedna z nejpovedenějších a z nejzajímavějších operních inscenací, které jsem kdy viděla.
Vendula Štěpánková

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 335 + 3 je: