Denisa Hamarová

mezzosoprán / Opera
 

/ Repertoár - archiv

17. 7. 2014

Zpěv vystudovala na konzervatoři a posléze na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u Ľuby Baricové. Ještě za studií začala spolupracovat s Komorní operou v Bratislavě, s operou Státního divadla v Košicích, kde nastudovala Verdiho Maddalenu (Rigoletto), dále s operou Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde zpívala Belliniho Romea (Montekové a Kapuleti) a také s operou SND, kde roku 2001 získala stálé angažmá. Zde nastudovala řadu rolí svého oboru, k nimž patří mj. Verdiho Fenena (Nabucco) a Amneris (Aida), Mozartův Cherubín (Figarova svatba), Rossiniho Rosina (Lazebník sevillský), Čajkovského Panna Orleánská, Bartókova Judith (Modrovousův hrad), Straussův Skladatel (Ariadna na Naxu), Musorgského Marina Mniszek (Boris Godunov) a další.
V roce 2002 debutovala na jevišti Státní opery Praha v roli Gertrudy v Thomasově Hamletovi. Spolupracuje také s pražským Národním divadlem, kde nastudovala Omara v minimalistické opeře Johna Adamse Smrt Klinghoffera , Verdiho Amneris či Ježibabu / Cizí kněžnu v Dvořákově Rusalce.
Z jejích pohostinských vystoupení jmenujme roli Mešjanovky (Foerster - Eva) na operním festivalu ve Wexfordu, roli Jeníčka (Humperdinck - Perníková chaloupka), kterého zpívala na turné po Japonsku, a titulní roli Händelova Xerxa, ve které vystoupila v Německu, Švýcarsku a Lucembursku.Rusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Denisa Hamarová / foto Michal SiroňRusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Denisa Hamarová, Aleš Voráček / foto Michal Siroň