Antonín Procházka

režisér a dramatik / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

4. 4. 2014
Antonín Procházka / Z médií
5+2 dny
11. 4. 2014
5plus2.cz
7. 4. 2014

Antonín Procházka se narodil do kroměřížské hudební rodiny. Jeho otec byl hudební skladatel a dirigent kroměřížské filharmonie Antonín Procházka st. Syn Antonín se po maturitě na Střední ekonomické škole rozhodl pro studium herectví na DAMU. Zakončil jej rolí Klubka v Shakespearově komedii Sen noci svatojánské. Jeho další herecká i autorská kariéra je až dodnes spjata zejména s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Jakožto úspěšný dramatik získal čestné označení „plzeňský Molière“ (nebo též „z vody Allen“). Na svém kontě má téměř dvacítku původních divadelních her, adaptací a filmových či televizních scénářů. Hned jeho divadelní prvotina Klíče na neděli z roku 1988 byla převedena i do televizního filmu (s Jiřinou Jiráskovou, Dagmar Veškrnovou Havlovou a Svatoplukem Skopalem, režie Zdeněk Sirový, 1992). Česká televize zaznamenala i další jeho divadelní hry, ať už to byly S tvojí dcerou ne, Přes přísný zákaz dotýká se sněhu, Ve státním zájmu, Kouzlo 4D a Celebrity s.r.o. Posledně jmenovaná hra byla v roce 2007 dokonce druhou nejsledovanější inscenací v České televizi. Procházkova adaptace filmového scénáře Vladimíra Slavínského Holka nebo kluk měla světovou premiéru v autorově režii 26. 9. 1998 v Komorním divadle v Plzni. K jeho šedesátinám byl vydán soubor jeho dvanácti her Nadčasové hry Antonína Procházky. Jeho zatím poslední dramatický opus nazvaný Jednotka intenzivní lásky je připravován k otevření Nového divadla v Plzni. Antonín Procházka je rovněž oblíbeným moderátorem slavnostního ceremoniálu při předávání celostátních Cen Thálie v Národním divadle v Praze.Antonín Procházka / Z vašich ohlasů

Holka nebo kluk , 10. 4. 2014

Skvělé představeni, výborné herecké výkony všech hlavních rolí a nelze opomenout roztomilý výkon představitele poloslepeho sluhy v podání Lukáše Randaka i dalších menších rolí. Skvělá hudba i zpěv v podání všech účinkujících. Dík panu Procházkovi, mám tohoto člověka velmi rád pro jeho humor a vůbec. Krásný zážitek. Dík.

Holka nebo kluk , 8. 4. 2014

Dobrý den, nechci nijak shazovat či kritizovat výkon Báry Munzarové (první premiéru jsem neviděla), ale výkon Lenky Krčkové je určitě s výkonem Munzarové srovnatelný. Na druhé premiéře 7.4.2014 byly její stepařské výstupy excelentní. Zpívat naživo při stepu a udržet při tom úsměv na tváři - to dokáže opravdu jen profesionál. Lenka Krčková prostě zářila. Roztomilý a opět výborný byl pan Průdek, v roli Anatola se "vyřádil" pan Veselý...... Dík za skvělé představení patří samozřejmě všem účinkujícím i dirigentovi Peschíkovi . Panu režiserovi Procházkovi děkuji za to, že hudební komedii Holka nebo kluk do JD "přinesl".  
Věra K.

Holka nebo kluk , 8. 4. 2014

Další velmi zdařilé představení Jihočeského divadla. Opět se potvrdilo, ze JD umí a je radost ho navštívit. Premiérové obsazení bylo skvělé, Bára Munzarová v hlavní roli byla úžasná. Ale i ostatni podali skvělé výkony. Velký dík zaslouží pan režisér Procházka a Táňa Kupcová za stepařská čísla. Dekuji za krásný zažitek a přeji tomuto představeni hodně zdaru.
Ivana

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 72 + 87 je: