Jiří Suchý z Tábora

stálý host - herec / Činohra
 

/ Repertoár - archiv

11. 6. 2015
6. 3. 2015
19. 2. 2015
16. 1. 2015
25. 4. 2014
7. 3. 2014
10. 1. 2014
25. 10. 2013
7. 6. 2012
20. 4. 2012
27. 10. 2006
15. 6. 2001
Jiří Suchý z Tábora / Z médií
Plakát k představení
Fotografie Ivan Pinkava, grafický design Robert V. Novák
Deník
3. 9. 2013
Deník.cz
3.4.2015
Deník
1. 4. 2015
MF dnes
25. 3. 2015
Barbar
březen 2015
Divadelnino-
viny.cz
16.1.2015
Deník
15.1.2015
Deník.cz
2. 2. 2014
Odivadle.cz
11. 10. 2013
Deník
3. 9. 2013
Deník.cz
30. 4. 2015

Jak už přídomek napovídá, narodil se v Táboře, v roce 1988. Vystudoval tamní gymnázium a činoherní herectví na DAMU. Se spolužáky z divadelní fakulty založili autorský Cabaret Calembour, s nímž vystupují dodnes. Ještě před absolutoriem v divadle Disk dostal Jiří nabídku na angažmá v Moravském divadle Olomouc, kterou s radostí přijal. V hanácké metropoli strávil tři divadelní sezóny a zahrál si zde řadu zajímavých rolí v mnoha titulech od klasiky až po současnou dramatiku (Markéta Lazarová, Ženitba, Krvavá svatba, Láska a peníze a další). Po úspěšné spolupráci s režisérem Martinem Glaserem, šéfem činohry JD, na olomoucké inscenaci Arabská noc už vedla jeho cesta do rodných jižních Čech. Členem činohry Jihočeského divadla je od léta 2013.Pes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Viktor Limr, Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Taťána Kupcová, Jiří Suchý z Tábora, Viktor Limr, Karel Roden, Jiří Untermüller / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jiří Untermüller, Daniela Bambasová, Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Viktor Limr, Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jiří Suchý z Tábora, Taťána Kupcová / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jan Kaštovský, Jiří Suchý z Tábora, Daniela Bambasová / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Josef Průdek, Teresa Branna, Jiří Suchý z Tábora, Viktor Limr, Jiří Untermüller / foto Petr NeubertPes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov /  Jiří Suchý z Tábora, Viktor Limr / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora, Pavel Oubram / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Taťána Kupcová, Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora, Jiří Untermüller / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora, Ondřej Veselý / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora, Tomáš Drápela / foto Petr NeubertZavolejte Jeevese / Jiří Suchý z Tábora, Tomáš Havlínek / foto Petr Neubert
Více...
Jiří Suchý z Tábora / Z vašich ohlasů

Zavolejte Jeevese, 16. 1. 2018

Dnes jsme byli na úžasném díle Zavolejte Jeevese...musím říct, že se mi naprosto tajil dech nad dokonalým výkonem všech herců...především tedy nad výkonem pana Jirky Suchého... nedá se to popsat jinak než brilantní a skvostné.. Děkuji za překrásný zážitek, na který budu dlouho vzpomínat
Martina Trnovcová

Pes baskervillský, 26. 6. 2017

Dobrý den, byla jsem u vás 24.6.17 na představení poprvé. Zážitek byl nepřekonatelný, všichni herci byli úžasní a to co předvedl pan Suchý v hlavní roli bylo prostě neuvěřitelné. Děkuji moc za báječný večer.
Martina, Domažlice

Pes baskervillský, 26. 6. 2017

Včera jsme navštívíli představení Psa baskervillského a odcházeli jsme naprosto nadšeni. Jiří Suchý z Tábora předvedl vynikající výkon a skvělý komediální talent a také ostaní herci zaslouží veliké uznání. Děkujeme.
Kratochvílovi

Pes baskervillský, 31. 8. 2016

21.8. 2016: OH beru jako určitou atrakci, kde mne baví využití pohybu hlediště, prostoru parku a světel. Pokud se navíc použije dav lidí, ohně, zvířata... pak je to divácky vděčné a více opravdové. To si asi uvědomuje i Petr Zelenka a plně toho využil. Takže v tomto směru jsem si celou inscenaci užil. K tomu obdiv pro J. Suschého z Tábora jako S. H. za jeho energii a soustředěnost. (Druhá strana mince: velký prostor, množství diváků, potřebný způsob herectví, jaké hry či dramatizace zde hrát... Myslím, že je tu větší potenciál než jsou jen komedie.)
Jirkan, i-divadlo.cz

Pes baskervillský, 31. 8. 2016

65%. Hlavní devízou inscenace je nesporný komedieální talent Jiřího Suchého z Tábora, standardní devízou pak okolní přírodní kulisy otáčivého hlediště, které každou větví hrají smysl(upl)ně s sebou.
Helena Grégrová, i-divadlo.cz

Pes baskervillský, 31. 8. 2016

Vydařená adaptace s odkazy na příběhy známého detektiva využívá humoru, jímž se do žánru detektivky jemně naváží a ironizuje ho. S tímto postupem si perfektně rozumí J. Suchý z Tábora, jenž zde mohl předvést svůj komediální talent. Jeho práce s intonací hlasu, s gesty a se schopností i při sebevětších crazy situacích působit přirozeně dodávaly příběhu patřičnou šťávu. Nestrhával ale na sebe pozornost záměrně a neubíral prostor ani V. Limrovi coby Watsonovi. Inscenace maximálně využívá prostředí OH, P. Zelenka vytvořil výtvarně bohatou inscenaci a navíc si dokonale pohrál s atmosférou tajemna. 80 %
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Pes baskervillský, 30. 8. 2016

Byli jsme 27.8..2016  poprvé na otáčivém hledišti. Bylo to něco úžasného.... Panové Suchý a Limr si zaslouží slova chvály.....i okamžitá reakce na ohňostroj .... Děkuji za skvělý zážitek.
Pavlína K.

Pes baskervillský, 30. 8. 2016

V pátek 26.8.2016 jsme prožili nezapomenutelný večer s Psem barskervillským a Sherlockem Holmesem v podání pana Jiřího Suchého z Tábora. Jemu i všem ostatním hercům děkujeme za skvěle vyváženou porci napětí i vtipných momentů a moc příjemný večer; náš první v otáčivém hledišti.
Sandra Skleničková

Pes baskervillský, 29. 8. 2016

Moc děkuji za krásný večer. Naprosto skvělé představení v čele s úžasným výkonem p. Jiřího Suchého. Po zjištění ze večer hraje Sherlocka p. Suchý a ne p. Roden jsem byl lehce znejistěn a bál jsem se jak dopadne Sherlock v podání pana Suchého ale byl jsem naprosto překvapen a nadšen z jeho podání. Opravdu výborný výkon a skvělá podívaná (výborná improvizace na nedaleko probíhající ohňostroj který chvíli rušil představení). Samozřejmě p. Limr také skvělý. A všichni ostatní paráda. Opravdu povedené představení a celkový dojem nepopsatelný.Klidně bych na to šel ještě 2x :).
Lukáš Pecháček

Pes baskervillský, 22. 8. 2016

Představení jsme viděli 20. 8. Byli jsme nadšení a ztvárnění Holmese v podání Jiřího Suchého z Tábora bylo úžasné. A i ostatní herci byli dokonalí. Byl to opět nádherný zážitek. Děkujeme :-)
Jana

Tři mušketýři, 14. 8. 2015

Naprosto úžasné představení Tři mušketýři!!!!! Jiří Suchý z Tábora zasluhuje potlesk navíc...nejlepší podání role krále...vyniknul nad všemi ostatními... Moc děkujeme za zážitek. Určitě se sem vrátíme...
Pavlinka a Ivanek

Tři mušketýři, 16. 7. 2015

Vážení, Tři mušketýry jsem viděla 10.7. počtvrté, nové nastudování poprvé. Představení je pokaždé jiné, ale vždy je to skvělý nevšední zážitek, výtečné výkony, vtipné, svižné, překvapivé...asi bych volila samé superlativy a navíc nepršelo! Vždy nesmírně vtipný Martin Kubačák (měla jsem pocit, že dostal trochu větší prostor, což by bylo jen ku prospěchu hry) a nově skvělý Jiří Suchý z Tábora coby král Ludvík  poněkud zastínili hlavního hrdinu, Ondřej Veselý byl jako D'Artagnan výraznější (viděla jsem představení, kde měl Gaskoněc ještě dlouhé vlasy!). Ale všichni herci zaslouží uznání za běh a hlasový výkon! Přimlouvám se za zachování divadla, točna asi narušila celkovou koncepci zahrady, ale průhledy osou, myslím, tolik nepobaví jako divadlo a návštěvnost to taky nezvýší.
Kateřina Endrštová

Tři mušketýři, 13. 7. 2015

 S malými rozpaky jsem cestoval 7.7.2015 na Vaše představení Tři mušketýři. Omlouvám se za svou podjatost, protože nakonec celý večer byl naprosto úžasný. Výprava, režie, výkony herců - skvělé. A král Ludvík ... GENIÁLNÍ!!
Petr Černý

Pes baskervillský, 26. 6. 2015

Díky za báječné a zábavné představení. Na parádní výkony před točnou herců JD jsem už zvyklá, o to více mě mile překvapilo, jak si sedlo duo Viktor Limr a Karel Roden a jak se s nástrahami otáčka vypořádali. Karel Roden předvedl výborný výkon hodný jeho renomé, Viktor Limr mu perfektně sekundoval a Jiří Suchý v roli Sira Henryho byl rovněž skvělou volbou. Za zmínku stojí i perfektní osvětlení a hudba, které příběhu daly napětí. Prostě představení stojí zato vidět! :-)
Jana K.

Zavolejte Jeevese, 22. 6. 2015

Vtipné, svižné představení. Na kultovního Saturnina to sice nemá, ale rozhodně doporučuji. Jiřího Suchého jsme viděli poprvé a svou roli anglického džentlemena zvládl s přehledem. Líbily se nám ale výkony Pavla Oubrama a Ondřeje Veselého. Představení splnilo přesně to, co jsme čekávali - příjemně strávený večer. Díky.
Anežka Lémanová

Zavolejte Jeevese, 11. 5. 2015

Po delší době jsem navštívil Jihočeské divadlo a shlédl představení Zavolejte Jeevese. Musím říci, že tak dobře jsem se dlouho nepobavil a co se týče výkonu pana Suchého, skoro bych řekl, že role mu byla ušita na míru. Vřele doporučuji každému, kdo se chce pobavil milou komedií.
Tomáš Sys

Zavolejte Jeevese, 22. 4. 2015

Včerejší představení (21.4.2015) bylo úžasné, moc jsme si to užily (parta holek z Branišovic) a musím vzdát hold panu Suchému, ačkoli byli všichni herci skvělí, jeho výkon nás prostě nadchl, pro tento pocit stojí za to chodit do divadla. Úžasně to zahrál se vším všudy...grimasy, pohyby, gesta....prostě PAN HEREC. Hezký den a zase někdy na viděnou.
Jana Kubínová

Poker face, 26. 2. 2015

Poker face patří, dle mého názoru, svojí strukturou, vykreslením charakterů postav a přesně zacílenou tématikou zatím k autorovým nejlepším textům. Prostě a účelně je řešena scéna umožňující doslova filmové střihy bez zbytečných prostojů. V. Hlaváčková se v roli Jany musela poprat s težkým úkolem. V současné době je totiž na repertoáru obdobně laděná hra P. Zelenky Jobs Interview, v níž vytvořila podobnou postavu. Herečka ale obě ženy zvládá v mezích možností pojmout rozdílně. S nejzajímavěji napsanou figurou Viktora se vyloženě potkal J. Suchý z Tábora. Vydařená dramaturgicko-režijní souhra.
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Tři mušketýři, 18. 6. 2014

Včera 17.6. jsem byla na Třech mušketýrech byla to nádhera, představení můžu jenom doporučit. Skvělé obsazení herecké výkony, nejvíce mě pobavil Martin Kubačák v roli ROCHEFORTA a Král Ludvík VIII. v podání herce Jiřího Suchého z Tabora, to nemělo chybu. Prostě nádhera, šla bych znovu, máme stále skvělé herce. Všem hercům přejí hodně takových dobrých představení jako bylo včera.
Eva Kovářová

Tři mušketýři, 18. 6. 2014

Chtěli bych všem poděkovat za jedinečný zážitek, kterým byla naše nedělní návštěva představení Tři mušketýři. Na Otáčivé hlediště jsme se dlouho těšili, ale hra naprosto předčila naše očekávání. Všichni byli vynikající. Nejvíc pobavili Rochefort a král Ludvík, ale i ostatní herecké a nutno přiznat, že v mnoha případech i sportovní výkony byly fantastické. Doufám, že se na otáčko brzy vrátíme. Víme, že divadlo je trnem v oku památkářům, ale pevně věříme, že zvítězí zdravý rozum a český unikát s neopakovatelnou atmosférou zůstane zachován.
Jitka Urubová

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 3 + 641 je: