Lucie Kordová Mlynářová

/ Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

15. 2. 2013
Lucie Kordová Mlynářová / Z médií
MF dnes
15. 2. 2013
Deník
15. 2. 2013

Lucie Kordová rozená Mlynářová se narodila v Havlíčkově Brodě.
Vletech 1997 – 2003 studovala v Praze na Pražské konzervatoři u prof. Jarmily Krásové. Již po třech letech studia se stala vítězkou soutěže konzervatoří Mozartova Bertramka. Dále je držitelkou ceny Jarmily Novotné a rovněž držitelkou laureátského titulu z mezinárodní soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech z let 2001 a 2002. Na podzim téhož roku absolvovala měsíční koncertní turné po Japonsku jako sólistka Českého národního symfonického orchestru pod vedením německého dirigenta a flétnisty Kurta Redela. Roku 2003 nahrála pro Český rozhlas cyklus písní F. X. Mozarta Sechs Lieder a skladbu Zdeňka Lukáše Addio, krásný plameni.
Ve studiích pokračovala v letech 2006-2007 na Vídeňské hudební univerzitě v oboru Píseň a oratorium u profesorky a světové americké sopranistky Claudie Viscy a profesora a významného pianisty světových pěvců Vídeňské opery Charlese Spencera. Za studií se účastnila několika kurzů mimo jiné i u slavné sopranistky a sólistky Vídeňské opery Ildikó Raimondi.
Koncertně se věnuje jak tvorbě písňové tak operní. Od roku 2003 úzce spolupracuje s významným českým soudobým skladatelem Lubošem Slukou, jemuž se stala věrnou písňovou interpretkou. Na jevišti debutovala téhož roku a to v roli Královny noci. Toto představení získalo 1. cenu na Pražském festivalu Opera 2003. Roku 2008 a 2009 vystoupila na hudebním festivalu na zámku Niederfellabrunn u Vídně po boku klarinetisty a člena Vídeňských filharmoniků Reinharda Wiesnera. O vánocích roku 2009 pak účinkovala jako sólistka Pražského komorního orchestru v Tokiu .
Je stálým hostem v divadle F.X.Šaldy v Liberci a ve Slezském divadle v Opavě.
Mezi její další přední divadelní role patří například Lucia z opera Lucia di Lamermoor (G. Donizettiho), Gilda z opery Rigoletto (G.Verdi), Rosina z opery Lazebník Sevilský (G.Rosssini), Olympia z opery Hoffmannovy povídky (J.Offenbach) a z lehčího žánru je to například role Adély z operety Netopýr (J.Strauβ) nebo role Lízy Doolitlové v muzikálu My fair Lady (F.Loewe). Orfeus v podsvětí / František Brantalík, Lucie Kordová Mlynářová / foto Petr NeubertOrfeus v podsvětí / Lucie Kordová Mlynářová a balet / foto Petr NeubertOrfeus v podsvětí / Aleš Voráček, Lucie Kordová Mlynářová / foto Petr Neubert