Jan Kříž

kostýmní výtvarník, herec / Opera
 

/ Repertoár - archiv

5. 6. 2019
13. 2. 2015
26. 9. 2014
26. 6. 2013
14. 12. 2012
2. 12. 2011
17. 12. 2010
Jan Kříž / Z médií
MF dnes
27. 3. 2013
Musicalopere-
ta.cz
14.2.2015
Právo
20. 8. 2016
Právo
20. 8. 2016
Rozhlas.cz
30. 8. 2019
Deník
23. 10. 2019

Jan Kříž (* 1985), držitel ceny Thálie v kategorii muzikál, patří k nejzajímavějším mladým hereckým osobnostem české muzikálové scény. Jeho profesním těžištěm je Praha. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Pomáda (cena Thálie 2012 za roli Dannyho Zuka), Robin Hood (širší nominace na cenu Thálie za roli Robina z Loxley), Mauglí, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač a nejnověji vystupuje jako Tony Manero v české premiéře inscenace legendárního muzikálu Horečka sobotní noci. Pravidelně je zván k hostování i do mimopražských divadel (např. muzikály Producenti, Sugar aneb Někdo to rád horké, She Loves Me, Divotvorný hrnec, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python‘s Spamalot nebo Řek Zorba). V roce 2010 vy- hrál první českou televizní muzikálovou castingovou show Robin Hood - Cesta ke slávě. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem Sečteno- -podtrženo.Jan Kříž / program
Pátek
9. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Sobota
10. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Neděle
11. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Úterý
13. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Středa
14. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Čtvrtek
15. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Pátek
16. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Sobota
17. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Neděle
18. 8. 2024
20:30 Divotvorný hrnec Otáčivé hlediště Český Krumlov Rezervovat
Zpíván v dešti / Jan Kříž, Marie Blahynková / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž, Marie Blahynková / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Kateřina Šildová, Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž, Jan Révai & balet JD / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž, Marie Blahynková, Jan Révai / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Marie Blahynková, Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Kateřina Šildová, Jan Kříž, Miloslav Veselý, Jan Révai / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž, Cristina Porres Mormeneo / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Révai, Marie Blahynková, Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Révai, Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž, Jan Révai / foto Michal SiroňZpívání v dešti / Jan Kříž / foto Michal SiroňDivotvorný hrnec / Marie Blahynková, Jan Kříž / foto Michal Siroň
Více...
Jan Kříž / Z vašich ohlasů

Zpívání v dešti, 31. 10. 2016

Ve středu 26.10.2016 jsme navštívily představení Zpívání v dešti a byly jsme opravdu nadšené. Katka Šildová a Zbigniew Kalina, to je naše "srdeční záležitost". Oba herce prostě milujeme, ale to co oba převedli tady, tak to bylo něco úžasného. Zvlášť Katka byla nepřekonatelná. Honza Kříž to už je taková jistota, že bude představení fajn, ale Katka a Zbynda nám vyrazili dech. Moc se nám po nich zatím stýská a doufáme, že je opět brzy uvidíme v plzeňském divadle. Představení lze jen doporučit, bylo úžasné.    
Staša a Šárka

Zpívání v dešti, 10. 2. 2016

Dnes jsem byla poprvé na Zpívání v dešti. Nejvíce se mi líbily výkony pana Jana Révaie.Ráda bych také pochválila pana Jana Kříže za skvělý výkon na jevišti. Všichni ostatní účinkující byli také dobří, ale pan Révai je prostě pan Révai. Děkuji za skvělé výkony.
Keddy_j

Zpívání v dešti, 18. 1. 2016

Muzikál Zpívání v dešti byl naprosto úžasný! Zejména skvělé taneční výkony pánů Kříže a Révaie. Kateřina Šildová zaslouží obdiv (nejen) za hlasový výkon :-) ...Všechno tak nějak plynule zapadalo do sebe a bavilo! Moc děkuji všem protagonistům za báječný zážitek!!!
Ludmila Kuberová

Zpívání v dešti, 9. 11. 2015

Úžasné představení, všichni herci skvělý výkon, excelentní pan Révai a pan Kříž! Nadšena i moje jedenáctiletá dcera. Děkujeme všem, kdo se na představení podílí a přejeme hodně úspěchů a radosti z tance a "Zpívání v dešti"!
Petra

Divotvorný hrnec, 15. 10. 2015

Děkujeme za krásné představení Divotvorný hrnec. Perfektní režie pana Průdka a nadherné herecké výkony pánů Kříže a Veselého. Líbila se nám Káča paní Hošpesové a herecký výkon pana Brantalíka. Už se těšíme na Zpívání v dešti.
Alena Kopecká

Zpívání v dešti, 4. 5. 2015

Představení Zpívání v dešti jsem viděla již v Liberci, ale musím říci, že mě opět velmi ovlivnilo v tom pozitivním slova smyslu. Všichni účinkující byli naprosto skvělí, obzvláště Jan Kříž a Jan Revai. Jsou to nejen úžasní zpěváci a herci, ale i tanečníci. Nemohu ani opomenout precizní režii Oldřicha Kříže! Klobouk dolů! Děkuji za nezapomenutelný zážitek.
Darina

Zpívání v dešti, 24. 4. 2015

Muzikál Zpívání v dešti - nádhera. Úžasný J. Révai, skvělí J. Kříž, M. Blahynková, K. Šildová i ostatní herci. Chtěla bych všem poděkovat za pěkný zážitek.
Zdeňka Komzáková

Zpívání v dešti, 23. 4. 2015

Úžasné představení s panem Révaiem a Křížem.
Kolečková

Zpívání v dešti, 26. 3. 2015

Odcházel jsem z Vašeho představení roztančený a od trolejbusu až domů jsem stepoval stejně jako Jan Kříž v cákající fontáně. Kolikrát jsem už tu vtíravou melodii slyšel (v Cherbourgu i celou inscenaci ), ale tentokrát to mělo dynamiku, vtip (geniální fistule Kateřiny Šildové) a senzační scénu, která propojila všechna média - němý černobílý film, orchestr, balet, sbor, i světla ramp. Báječně jsme se bavili a děkujeme sólistům za profesionální vyzrálý projev propojený rytmickým tancem i salty... Jan Révai, Marie Blahynková i Honza Kříž si zaslouží náš obdiv. Dvojí režie Oldy Kříže dala představení světovosti, a zasluhuje ocenění na světových scénách!!!
Miroslav Konrád

Zpívání v dešti, 2. 3. 2015

Chtěli bychom poděkovat za krásný večer v divadle v Českých Budějovicích a panu Oldřichu Křížovi,za režii muzikálu Zpívání v dešti, který měl nedávno premiéru v Českých Budějovicích.Bylo to něco tak krásného, pohladilo to celého člověka. Dlouho tady něco takového chybělo. Nádherný zpěv a hlas Jana Kříže, slečny Blahynkové, pana Revaie a dalších, všichni byli prostě úžasní. Lidská duše by měla být hýčkána, hlazena a musí vidět krásno. A to se nám splnilo. Moc děkujeme.
Eliška a Karel Krátkých

Zpívání v dešti, 27. 2. 2015

Byl jsem přiznávám poprvé v JD a byl jsem společně s ženou nadšený z vašeho představení. Vedle výborných hlavních rolí paní Šildové, Kríže a Révaie nás velice bavili komické výstupy panů Průdka, Veselého a Novotného. Děkujeme za krásný večer.
Tomáš Hájek

Zpívání v dešti, 23. 2. 2015

Dobrý den, děkuji touto cestou za šťastnou ruku, která vás vedla k uvedení muzikálu Zpívání v dešti. Jedním slovem skvělé. Výkony hlavní protagonistů nelze hodnotit jinak než výtečně, výtečně a ještě jednou výtečně. Obdivovali jsme všichni Jana Kříže v momentě, kdy mu "vypadl" mikroport. Prostě profesionál celým tělem i duší. Ještě jednou dík za úžasný páteční večer.
Veronika

Zpívání v dešti, 16. 2. 2015

Operní tým rozhodně není pověrčivý-třináctého a pátek.....a proč by měl být,když to má pevně v rukou. Zpívání v dešti je dalším z dobrých dramaturgických počinů převzít inscenaci Divadla F.X.Šaldy Liberec, její hlavní protagonisty plnohodnotně doplnit celou operou JD, pak vznikne podívaná odměněná frenetickým potleskem. Za naprosto zvláštní zmínku stojí neskutečný výkon Jana Kříže. To není protekční dítě, zde se uplatňuje všestranné nadání - od dráhy zpěváka, herce pohybově nadaného, schopného bravůrně předvést step až po návrh a realizaci líbivé scény filmových ateliérů. Ještě jednou Vám všem v opeře JD, dílnám ve Vrátě, kostýmy a dekorace 1*- orchestru a dirigentu p. Peschíkovi - zkrátka úplně všem, co jste se podíleli na skvělém večeru v Metropolu - divadelní části pátek třináctého děkujeme
Emilián a Libuše Vaňkovi

Divotvorný hrnec, 29. 9. 2014

V pátek 26.9.14 jsme shlédli premiéru Divotvorného hrnce. Hru jsme již viděli na otáčivém hledišti v Č. Krumlově, přenesení do kamenného divadlo nás nezklamalo. Postava Josefa Maršálka v podání Miloslava Veselého byla úchvatná,  Pavel Klečka nezklamal v roli Čochtana. Líbil se nám i Jan Kříž v roli Woody Richtarika. Skvělý byl baletní doprovod se solem Adama a Evy. Scéna i celá výprava doplnila celkový hezký dojem  z uskutečněného představení. Děkujeme za hezký večer.
Jan Voldřich

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 2 + 163 je: