Tomáš Měcháček

herec / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

23. 2. 2018
19. 6. 2010
Tomáš Měcháček / Z médií
Rozhlas.cz
25. 2. 2018

Tomáš Měcháček se narodil v Ústí nad Labem. Maturitní zkoušku složil na ústeckém gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví.

V roce 1999 založil "hnutí mysli pro divadelní výzkum - MATAPA". Od roku 2001 je členem mezinárodní divadelní skupiny N. I. E. Od roku 2008 kočuje s komediální show "History of Czechs in 68 Minutes" a s představením pro děti "Sešli se tři a stalo se". 

Objevil se v televizní pohádce Zlatá pricezna (2001) a ve dvou televizních dramatech Tuláci (2001) a Takový slušný člověk (2001). V kině jste ho poprvé mohli spatřit v americké komedii Poslední prázdniny (2006), která se z části natáčela v ČR. Zahrál si tu lyžařského instruktora. Další filmovou roli si střihnul ve filmu Protektor (2009), kde hrál jednu z hlavních postav promítače Petra. V roce 2011 si zahrál v šesti krátkometrážních filmech, které byly natočeny v rámci kampaně na třídění odpadu. Objevil se také v několika televizních seriálech. Vystupoval ve stand-up comedy Na stojáka(2004) a spolu s Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořad Vylomeniny(2013). Zahrál si i v reklamě.

Kromě hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje.Pane, vy jste vdova! / Věra Hlaváčková, Tomáš Měcháček / foto Petr NeubertPane, vy jste vdova! / Jáchym Kučera, Jakub Urbánek, Jiří Untermüller, Tomáš Měcháček / foto Petr NeubertPane, vy jste vdova! / Jakub Urbánek, Jiří Untermüller, Tomáš Měcháček / foto Petr NeubertPane, vy jste vdova! / Kamila Janovičová, Tomáš Měcháček / foto Petr NeubertPane, vy jste vdova! / Věra Hlaváčková, Jáchym Kučera, Kamila Janovičová, Tomáš Měcháček / foto Petr NeubertKašpárek v rohlíku - Dneska to roztočíme / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Tomáš Měcháček, Petr Vaněk, Tomáš Jeřábek / foto Petr HasalKašpárek v rohlíku - Dneska to roztočíme / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Tomáš Měcháček, Petr Vaněk, Tomáš Jeřábek / foto Petr Hasal