David Szendiuch

bas / Opera
 

/ Repertoár - archiv

23. 7. 2010
23. 7. 2010

Zpěv vystudoval na brněnské konzervatoři u Sylvie Kodetové a Josefa Škrobánka. Ve studiu  pokračuje i nadále pod vedením Jurije Gorbunova. V roce 1994 nastoupil do sboru opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 1997 působil jako hostující sólista v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 1999 přijal angažmá jako sólista opery Moravského divadla v Olomouci, kde působí dodnes. Od roku 2005 hostuje v Národním divadle Brno a pravidelně účinkuje v koncertních programech většiny českých symfonických těles.Don Giovanni / Eva Štruplová, David Szendiuch / foto Petr Hasal
David Szendiuch / Z vašich ohlasů

Don Giovanni (2010) / Otáčivé hlediště, 24. 8. 2011

Režijně velmi dobře zvládnuté představení (aneb opera se dá dělat i jinak než v tradičně "sucharském" pojetí). Viděli jsme představení 21.8.2011 a musím velmi pochválit zejm. Erica Jordana (v roli Leporella), který nejenže podal nádherný pěvecký výkon, navíc však předvedl i svůj komediální talent. Herecké umění (kromě bezchybného zpěvu) předvedla i Věra Likérová (Zerlina). Bezchybný koncert předvedli i Svatopluk Sem (Don Giovanni), Fernando Portari (Don Ottavio) a David Szendiuch (Masetto). Bohužel jinak bezchybnou podívanou zkazily představitelky Donny Anny (Simona Procházková) a Donny Elvíry (Miroslava Veselá) - zvuky, které po většinu představení vyluzovaly, se ani při troše dobré vůle nemohou nazvat zpěvem a například trojzpěv s Donem Ottaviem doslova rval uši. I přesto však představení bylo krásným zážitkem.
Jana

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 3109 + 4 je: