Petronela Bogdan

sólistka baletu / Balet
Petronela Bogdan / Z médií
Plakát k představení
foto Richard Nowak / design Marek Vácha
Deník
8.4.2011
MF dnes
8.4.2011
Právo
7.4.2011
Deník
12. 10. 2012
Právo
18. 4. 2013
Deník
19. 4. 2013
MF dnes
18. 7. 2013
Divadlo.cz
9. 12. 2013

Je absolventkou taneční konzervatoře v Cluj-Napoca (Rumunsko). Angažmá přijala nejprve v baletu Debrecen a dále pokračovala jako sólistka v Hungarian Ballet Theatre, kde ztvárnila mnoho významných rolí v představeních evropských choreografů jako Attila Egerházi, Jorma Elo, Petr Zuska, Mário Radačovský, András Lukács, W. Fomin aj. V posledních letech se s úspěchem věnuje pedagogické činnosti.Petronela Bogdan / program
Sobota
7. 10. 2023
17:00 Popelka DK Metropol České Budějovice Rezervovat
Pondělí
9. 10. 2023
10:00 Popelka DK Metropol České Budějovice
Školní
Středa
25. 10. 2023
19:00 Tristan a Isolda DK Metropol České Budějovice Rezervovat
Úterý
7. 11. 2023
18:00 Rádio Svobodná Bystrouška DK Metropol České Budějovice Rezervovat
Rozladěné / Petronela Bogdan, Linda Schneiderová, Cristina Porres Mormeneo, Laura Juncal Venero / foto Michal SiroňRozladěné / Petronela Bogdan, Linda Schneiderová, Zdeněk Mládek, Cristina Porres Mormeneo, Viktor Svidró, Laura Juncal Venero / foto Michal SiroňRozladěné / Petronela Bogdan, Viktor Svidró, Cristina Porres Mormeneo, Linda Schneiderová, Zdeněk Mládek, Laura Juncal Venero, Alessio Sanna / foto Michal SiroňRozladěné / Petronela Bogdan, Viktor Svidró, Cristina Porres Mormeneo, Linda Schneiderová, Laura Juncal Venero / foto Michal SiroňRozladěné / Petronela Bogdan, Viktor Svidró / foto Michal SiroňRozladěné / Viktor Svidró, Petronela Bogdan / foto Michal SiroňRozladěné / Viktor Svidró, Petronela Bogdan / foto Michal SiroňBalet Extra #4 / 2SEASONS; choreografie Zdeněk Mládek / Foto Petr ZikmundRozladěné / Petronela Bogdan, Viktor Svidró / foto Michal SiroňRozladěné / Zdeněk Mládek, Cristina Porres Mormeneo, Petronela Bogdan / foto Michal Siroň  Rádio Svobodná Bystrouška / Petronela Bogdan, Shino Fujii, Ayano Nagamori, Sophie Debou, Zdeněk Mládek / Foto Martin DivíšekRádio Svobodná Bystrouška / Petronela Bogdan, Jana Pelcová, Ayano Nagamori, Shino Fujii, Sophie Debou, Zdeněk Mládek / Foto Martin Divíšek 3+1 / Vír / Alessandro Giovine, Petronela Bogdan / Foto Petr Zikmund 3+1 / Vír / Alessandro Giovine, Petronela Bogdan / Foto Petr Zikmund 3+1 / Vír / Alessandro Giovine, Petronela Bogdan / Foto Petr ZikmundNa scénu! / Světlana Mládková, Zdeněk Mládek, Viktor Svidró, Anna Oubramová, Patrik Čermák, Petronela Bogdan, Ondřej Martiš, Barbora Coufalová, Péter Rovó / foto Michal Siroň
Více...
Petronela Bogdan / Z vašich ohlasů

Carmen, 31. 7. 2013

25.7.2013 / Carmen - magický prožitek z baletního představení. Uneseni jsme byli z výkonu p. Petronely Bogdan a p. Zdeňka Mládka. Souhra, elegance a skvělý výkon, umocněný horkým počasím v nás zanechal báječný pocit. Díky, díky všem!!!! Za 12 nadšených lidiček Kolářovi z Karviné  
Kolářovi

Bolero, 16. 5. 2011

Včerejší Bolero bylo skutečně skvělé, ostatně jako pokaždé když se jedná o představení baletu Jihočeského divadla. Rozmanitost jednotlivých částí a jejich samotné provedení mě nenechalo ani na chvíli v klidu. Moc děkuji všem zúčastněným, hlavně pak pánům Mládkovi, Svidró, Rovó, Sadílkovi...a tanečnicím Mormeneo, Mládkové, Bogdan, Šneiderové...zkrátka všem moc díky. Marie
Marie Procházková

Bolero, 14. 4. 2011

Jsem velmi rád, že jsem využil příležitosti k návštěvě páteční premiéry Bolera. Chci vyjádřit obdiv p. Egerházimu za skvělé choreografie a též tanečníkům za neobvyklý zážitek, radost a nadšení z úžasných taneč. kreací. Přiznávám, že mě celkově toto představení doslova porazilo. Jen v inscenaci Dinner jsem zaznamenal  rozpačitost, trochu jsem postrádal jistý drive. Také bohužel úvodní duet 1+1 - krásná choreografie i hudba, v ženské roli odtančená C .P. Mormeneo - mě trochu zklamal. Domnívám se, že tanečnice neuměla využít výmluvný hudební doprovod a potencionálně nádherný duet lehce sebevědomně proměnila v poněkud provinční taneček bez hlubšího významu. Škoda. Ovšem pro strhující závěrečné Bolero se mi nedostává slov! Mohu jen přiznat, že takovou emoční smršť jsem v mod. baletu ještě nezažil. Moc děkuji skvělým tanečnicím B. Coufalové a P. Bogdan, p. B. K. Nagy, V. Svidró, Z. Mládkovi i ostatním. Byli jste jedineční a prostě vynikající. Jen tak dál a celému souboru přeji mnoho  takových tan. příležitostí. Zasloužíte si je.
Slávek

Bolero, 14. 4. 2011

Děkujeme za úžasný zážitek při shlédnutí páteční premiéry. Závěrečné Bolero bylo nepřekonatelné, krásná třešnička na dortu. U většiny účinkujících vynikl jejich talent a láska k této práci, jako např. sl. Coufalová, sl. Bogdan, pí. Mládková, V. Svidró, J. Sadílek, Š. Kubáň. Zklamání pociťuji pouze u sl. Mormeneo, v první inscenaci 1+1 její výkon byl více než průměrný, domnívám se a narozdíl od jiných, že se nedokázala dostatečně vcítit do podmanivé hudby a krásné choreografie p. Attily.
Katka

Bolero, 14. 4. 2011

Velký dík všem tanečníkům jihočekého baletu za skvěle strávený páteční večer. Úžasné choreografie pana A. Egerházy, krásná hudba a báječné výkony tanečníků mě naprosto nečekaně ohromily a potěšily.Nemohu nezmínit Painted Rainbow, Closet Curtain a naprosto jedinečné, dech beroucí Bolero - jsou pro mě nezapomenutelným zážitkem.Zároveň říkám bravo i velmi citlivému a profesionálně dokonalému tanečnímu projevu charismatické Barbory Coufalové. Úžasná lehkost, čistý výraz  a preciznost tanečního vyjádření mě doslova braly za srdce. Děkuji též i sl. Petronele Bogdan, pánům V. Svidró, Z. Mládkovi a všem ostatním. A do budoucna přeju hodně štěstí a přehršel dalších úžasných choreografií nám divákům pro radost.
Jaroslav

Bolero, 11. 4. 2011

Touto cestou chci poděkovat všem účinkujícím a autorům, kteří se podíleli na realizaci komponovaného představení „Bolero“ a na jeho uvedení na prknech Jihočeského divadla. Byl to pro mne a dceru Magdu zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Zvlášť oceňuji výkony tanečníků, kteří účinkovali v několika částech tohoto představení jako např. Zdeněk Mládek, Viktor Svidró, Petronela Bogdan, Cristina Porres Mormeneo a další a dále poděkování patří režisérovi a choreografovi v jedné osobě panu Attila Egerházimu za práci, kterou odvádí.
Honza

Bolero, 11. 4. 2011

Myslela jsem si, že Taneční delikatesy nic nepřekoná, po zhlédnutí včerejšího představení Bolero jsem byla rychle vyvedena z omylu. Nejkrásnější představení, které jsem kdy v JD navštívila. Z představení čiší spousta emocí, ať už se jednalo o 1+1, Closed Curtain, Painted Rainbow nebo o samotné Bolero. Attila Egerházi je skutečný umělěc a jeho dovednost spojit tak dokonalým způsobem tanec s hudbou je neuvěřitelná. Můj obdiv mají též tanečníci - Cristina Porres Mormeneo, Petronela Bogdan,  Béla Kéri Nagi a Jakub Sadílek. Mockrát Vám všem děkuji za nádherný večer!!!
Petra

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 9101 + 5 je: