WeiLong Tao

sólista opery / tenor / Opera
 

/ Repertoár - archiv

16. 7. 2015
7. 5. 2015
31. 10. 2014
21. 2. 2014
7. 12. 2013
7. 12. 2013
27. 9. 2013
7. 10. 2011
5. 8. 2011
5. 8. 2011
6. 11. 2009
WeiLong Tao / Z médií
Plakát k představení
foto Richard Nowak / koncept a design Marek Vácha
Plakát k představení / foto Petr Hasal, grafika Marek Vácha
MF dnes
5.11.2009
Divadelní noviny
č. 22 / 2009
Deník
17.1.2011
Deník
7. 10. 2011
Operaplus.cz
11. 12. 2013
MF dnes
7. 5. 2015

Dramatický tenor WeiLong Tao se narodil nedaleko čínské Šanghaje, kde vystudoval hudební konzervatoř. Dále studoval hudbu na University of Southern California v Los Angeles a na Julliard Opera Center v New Yorku. Současně byl stipendistou hudebního festivalu v Aspenu, Colorado, a Music Academy of the West v Santa Barbaře v Kalifornii. Je laureátem mezinárodní pěvecké soutěže v Palm Springs, soutěže Los Angeles Opera Buffs a finalistou Metropolitan National Auditons New York. V roce 1992 se stal členem mezinárodního operního studia v Curychu. Od té doby spolupracoval s mnoha operními domy v Německu, Rakousku, Itálii, Česku, Holandsku, Finsku, Velké Británii, Řecku, Číně, Singapuru, Japonsku, Kanadě a Spojených státech. Mezi jeho role patří Otello, Hoffmann, Tannhäuser, Calaf, Radames, Tristan, Andrea Chénier, Maurizio (Adriana Lecouvreur), Manrico, Canio, Florestan, Cavaradossi, Turiddu, Don Carlo and Luigi (Il tabarro) a rovněž tenorové árie z Verdiho Requiem, Beethovenovy deváté, Mahlerovy Písně země, Dvořákovy Stabat Mater. Od roku 2008 spolupracuje s milánskou La Scalou. V roce 2008 debutoval v České republice v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem v Hoffmannových povídkách. Za roli Hoffmanna obdržel cenu Thálie za nejlepší mužský operní výkon roku 2008. V sezóně 2009/10 navázal spolupráci s Jihočeským divadlem, a to v roli Otella ve stejnojmenné Verdiho opeře.Nyní a navždy / WeiLong Tao, Alexandr Beň, Maria Bisso / foto Michal Siroň Tosca / WeiLong Tao, Pavel Klečka / foto Michal Siroň Tosca /  WeiLong Tao, Alexandr Beň / foto Michal Siroň Tosca / WeiLong Tao, Alexandr Beň / foto Michal Siroň Tosca / WeiLong Tao, Petra Šimková Alvarez / foto Michal Siroň Tosca / Ivana Veberová, WeiLong Tao / foto Michal Siroň Tosca / WeiLong Tao, Petra Šimková Alvarez / foto Michal Siroň Carmen / Otáčivé hlediště Český Krumlov / WeiLong Tao, Šárka Hrbáčková / foto Michal Siroň 2015Carmen / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Šárka Hrbáčková, WeiLong Tao / foto Michal Siroň 2015Carmen / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Petra Perla Notová, WeiLong Tao / foto Michal Siroň 2015Carmen / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Šárka Hrbáčková, WeiLong Tao / foto Michal Siroň 2015Carmen / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Šárka Hrbáčková, WeiLong Tao / foto Michal Siroň 2015Aida / Jana Šrejma Kačírková, WeiLong Tao / foto Michal SiroňAida / Pavel Klečka, Jana Šrejma Kačírková, WeiLong Tao, Miloš Horák, Roman Vocel, Šárka Hrbáčková / foto Michal SiroňAida / WeiLong Tao, Jana Šrejma Kačírková, Miloš Horák, Roman Vocel / foto Michal SiroňAida / WeiLong Tao, Šárka Hrbáčková / foto Michal Siroň
Více...
WeiLong Tao / Z vašich ohlasů

Komedianti, 15. 4. 2013

13.4.2013 jsme shlédli operu Komedianti. Nádherné, famózní. Výkony WeiLong Taa v roli Cania, Jany Kačírkové v roli Neddy i dalších nám opět potvdily, že za dobrým divadlem není třeba jezdit do Prahy, stačí navštívit scénu Jihočeského divadla. Bravo dramaturgovi, režizérovi a všem dalším zainteresovaným. Děkujeme za nádherný kulturní zážitek.    
Jan a Ivana Voldřichovi

Komedianti, 1. 12. 2011

Děkuji za úžasný večer s operou Komedianti. Bylo to nádherné, p. Tao v hlavní roli vynikající. Pochvalu si zaslouží všichni účinkující i ti, kdo se na představení podíleli. S pozdravem Milena Baštářová
Milena Baštářová

Komedianti, 7. 10. 2011

Vážení, měli jsme s rodinou vstupenky na představení Komediantů v hlavní roli s Mistrem WeiLong Taem. Dopoledne před představením jsem si v novinách přečetl nepříliš lichotivou kritiku, kde bylo i uvedeno, že byly při představení použity i "porty" u pěvců. To mne překvapilo, protože, jako rodilý "Budějčák" si hluboce vážím operního souboru JD, který vždy na Krumlově zpíval bez mikrofonů. Kritik vyčítal režisérovi i dlouhou "artistickou předehru". Přiznám se, bál jsem se toho představení, abych si nemusel opravit mínění o JD. Jistě pamatujete, že před právě tímto představením silně pršelo, takže bylo ohroženo jeho uvedení pod širým nebem, avšak příroda se těsně před začátkem představení umoudřila a pršet přestalo. Když přišel hlavní hrdina poprvé na scénu bylo vidět, že má "port", avšak jakmile začal zpívat, bylo jasné, že jej má asi jako reservu pro nepředvídatelné ... Zpíval naživo. A krásně. Vážení, rád bych Vám jménem svým i své rodiny poděkoval za vynikající umělecký zážitek. Ač jsem se bál, že představení bude pojato možná rádoby moderně, jak se často děje, nestalo se tak. Pan Průdek sladil všechny prvky představení do harmonického celku. Abych jen nechválil: mrzelo mne, že v programu nebyli uvedeni artisté, kteří podali krásné výkony. Toť jediný zápor. Nemusel jsem si opravovat své mínění o JD, a to jsem moc rád. Oblastní divadla mají horší postavení, než řada divadel v Praze. V Praze diváci často chodí na představení, aby viděli herce, kteří jsou mediálně známí. Oblastní divadla musí přitáhnout diváka kvalitou. A to Vy dovedete. V opeře určitě, činohru hodnotit nemohu, protože ji neznám, bydleje řadu let v Praze. A je potěšující, že se naši Točnu podařilo na dlouho zachránit! Vážení přeji všem uměleckým, ale i neuměleckým pracovníkům JD mnoho pracovních i osobních úspěchů a samozřejmě mnoho zdraví.
František Kubák

Otello, 29. 11. 2009

26.11. 2009 jsem shlédl operu Otello. Byl to skvostný zážitek. Skvělé pěvecké, ale i herecké výkony představitelů hlavních rolí pánů Weilong Tao a Richarda Haana, choreografie skvěle vytvářející atmosféru. Nastudování opery s externími herci takovýchto kvalit, to je krásný dárek budějovickému publiku. Děkuji.
Václav Binder

Otello, 27. 11. 2009

Dobrý den, na včerejšího Otella jsme přijely docela z daleka (Ústí n.L.). Obsazení WeiLong Tao a Richard Haan jsme vybraly záměrně, protože krom výborně odzpívané role máme rády i operu s hereckou akcí a od nich jsme ji očekávaly. A nemýlily jsme se :-) To, co oba pánové předvedli, je prostě úžasné. Za jejich výrazové prostředky by se nemuseli stydět ani činoherci. Byli prostě skvělí a patří jim náš obrovský dík! A nejen jim. Poděkování všem, kteří se na tak báječné inscenaci podíleli.
Renata Smyčková a Eva Křížová

Otello, 27. 11. 2009

Dnes jsem měl možnost s manželkou navšítivit představení Otello. Bylo to úchvatné představení. Chtěli bychom se ženou poděkovat paní Hájovské a panu Tao za nádherný umělecký zážitek. Zpívali skvěle. Děkujeme.
František Kordík

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 337 + 2 je: