Plamen Prokopiev

sólista opery / tenor / Opera

Absolvoval studium na Hudební akademii v Plovdivu u jednoho z nejslavnějších bulharských tenoristů Nikoly Nikolova. Působil ve Svobodném operním divadle v Sofii, v operním souboru divadla ve Staré Zagoře, posléze se stal sólistou Národního divadla v Sofii. Po řadě úspěchů na mezinárodních pěveckých soutěžích odešel do České republiky. V letech 1997 až 2001 byl sólistou opery Divadla J. K. Tyla v Plzni, působil také v pražské Státní opeře. Po dvouletém působení ve Slovenském národním divadle v Bratislavě se v roce 2003 opět vrátil do Plzně. Nastudoval řadu klíčových tenorových úloh jako Nemorino (Nápoj lásky), Edgardo (Lucia z Lammermooru), Verdiho Foresto (Attila), Vévoda (Rigoletto), Alfréd (La Traviata), Manrico (Trubadúr), Radames (Aida), Ricardo (Maškarní ples), Pinkerton (Madame Butterfly), Des Grieux (Manon Lescaut) či Werther ze stejnojmenné Massenetovy opery.Plamen Prokopiev - Síla osudu Otáčivé hlediště 2008 Plamen Prokopiev - Síla osudu Otáčivé hlediště 2008Plamen Prokopiev - Jihočeské divadlo 2008Otello / Kateřina Hájovská, Plamen Prokopiev / fotografie z představení Petr HasalOtello / Plamen Prokopiev / fotografie z představení Petr HasalSíla osudu / La forza del destino - Alexandr Beň, Plamen Prokopiev Síla osudu / Plamen ProkopievSíla osudu / Richard Haan, Plamen Prokopiev
Plamen Prokopiev / Z vašich ohlasů

Otello, 10. 11. 2009

Děkuji za nádhernou druhou premiéru Otella. Bylo to úžasné představení, velice emotivní. Byla jsem ohromena skvělým výkonem paní Hájovské. Otello v podání pana Prokopieva byl také výborný. Skvělý herecký a pěvecký výkon paní Volfové dokresloval atmosféru. Bylo vidět, jak prožívá tuto, byť malou, roli. Můj dík patří také výbornému režisérovi, panu Glaserovi. Scéna byla velice efektní a hra světel také. Ještě jednou děkuji a už se těším, až uvidím reprízu, ve které budou hrát pánové Tao a Beň. 
Pavlína Macháčková

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 634 + 3 je: