Narodil se v Mladé Boleslavi. Pěvecké vzdělání získal soukromým studiem u prof. René Tučka a doc. Kataríny Bachmannové. Absolvoval také mistrovské kurzy u prof. Nikolause Hillebranta, se kterým spolupracuje dodnes.
V roce 2000 byl angaován v operním souboru Městského divadla v Ústí nad Labem, kde účinkoval např v operách Madamme Butterfly - strýc Bonzo , La traviata - Markýz d´Aubigni, Hoffmanovy povídky - Hermann.
Od roku 2004 vystupuje ve Státní opeře Praha v rolích: Narumov - Piková dáma,Hrabě Ceprano - Rigoletto, Fiorillo - Lazebník sevilský, Vaudemont - Sicilské nepory, Sciarrone - Tosca, Císařský komisař - Madamme Butterfly, Mandarin - Turandot.
V roce 2008 se stal finalistou Mezinárodní pěvecké soutěe A. Dvořáka v Karlových Varech.
Od sezóny 2009 - 2010 je sólistou Státní opery Praha a následně pak i sólistou opery Národního divadla, kde účinkuje například v operách: Figarova svatba - Figaro, Kouzelná flétna - Papageno, Don Giovanni - Leporello, Lucia di Lammermoor - Raimondo, Lazebník sevilský - Basilio a Bartolo, La Bohéme - Coline, Rigoletto - Monterone, Otello - Lodovico, Trubadůr - Ferando, Macbeth - Banco, Aida - Ramfis. Se soubory Státní opery a Národního divadla vystoupil také na několika japonských turné jako Papageno, Figaro a Ramfis.
V červnu 2014 se s velkým úspěchem představil v roli Leporella na operním festivaluZomeropera v belgickém Alden Biesen.
V prosinci 2015 vystoupil na závěrečném galakoncertu Mezinárodního operního fóra v Běloruském Minsku.
Je také stálým hostem divadla J. K. Tyla v Plzni a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Zde nastudoval například role Colina v Pucciniho La Bohéme, Basilia v Lazebníku sevillském, Leporella v Donu Giovannim , Osmina v Únosu ze Serailu a Alfia v Sedláku kavalírovi za kterého byl v irí nominaci na cenu Thálie. V lednu 2016 poprvé vystoupil v roli Kapara ve Weberově Čarostřelci v divadle J. K. Tyla v Plzni.
Věnuje se také koncertní činnosti. Vystupuje například s Českou filharmonií, Brněnskou filharmonií, Plzeňskou filharmonií nebo s Komorním orchestrem Bohdana Warchala. Nastudoval basové party např. v Bachově Magnificat, Vánočním oratoriu, Händelově Mesiai, Haydnovu Stvoření, Mozartově Korunovační mi a Requiem, Verdiho Requiem, Mendelsonově Eliái a v Dvořákově Te Deum.
Pátek
27. 10. 2023 |
19:00 | Samson a Dalila | DK Metropol České Budějovice | Rezervovat |
Váení návtěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, e anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na naich stránkách zveřejňovány!