Kateřina Špilauer Hájovská

sólistka opery / soprán / Opera
Kateřina Špilauer Hájovská / Z médií
Deník
6.1.2007
Deník
6. 4. 2007
MF dnes
13. 1. 2018
idnes.cz
21. 1. 2018


Kateřina Špilauer Hájovská / program
Pátek
19. 4. 2024
10:00 Mimi opera Studiová scéna Na Půdě
Sobota
20. 4. 2024
10:00 Mimi opera Studiová scéna Na Půdě
Sobota
20. 4. 2024
11:30 Mimi opera Studiová scéna Na Půdě
Její pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská, Eliška Weissová, Josef Moravec / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská, Eliška Weissová, Titusz Tóbisz / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Peter Malý, Kateřina Špilauer Hájovská / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Josef Moravec, Aleš Voráček, Michaela Šimková, Kateřina Špilauer Hájovská / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská, Aleš Voráček / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská, Eliška Weissová / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská, Josef Moravec / foto Michal SiroňJejí pastorkyňa / Kateřina Špilauer Hájovská / foto Michal SiroňKomedianti / WeiLong Tao, Kateřina Špilauer Hájovská / foto Petr HasalKomedianti / WeiLong Tao, Kateřina Špilauer Hájovská / foto Petr HasalKomedianti / Pavel Klečka, Kateřina Špilauer Hájovská / foto Petr HasalČert a Káča / Kateřina Hájovská / foto Petr HasalČert a Káča / Kateřina Hájovská / foto Petr HasalOtello / Kateřina Hájovská / fotografie z představení Petr HasalOtello / Kateřina Hájovská, Plamen Prokopiev / fotografie z představení Petr HasalČarostřelec / Kateřina Hájovská a sbor
Více...
Kateřina Špilauer Hájovská / Z vašich ohlasů

Otello, 27. 11. 2009

Dnes jsem měl možnost s manželkou navšítivit představení Otello. Bylo to úchvatné představení. Chtěli bychom se ženou poděkovat paní Hájovské a panu Tao za nádherný umělecký zážitek. Zpívali skvěle. Děkujeme.
František Kordík

Otello, 24. 11. 2009

Vracíme se ještě ke 2. premiéře od Otella ze 7.11.2009. Byl to pro nás opravdu nevšední zážitek. Sice nezvyklá ale působivá scéna, výborné pěvecké výkony jak sólistů tak souboru. Ovšem nejsilněji na nás zapůsobil výkon paní Kateřiny Hájovské v roli Desdemony, za který ji tímto děkujeme. Její obsazení v jakékoliv roli je vždy zárukou krásného a vynikajícího pěveckého zážitku. Oceňujeme i výkony p. Volfové a p. Haana. Ještě jednou děkujeme.
manželé Benešovi

Otello, 13. 11. 2009

 Nádherná premiéra Otella v sobotu 7.11.! Zvláště děkuji za vynikající a opravdu prožitý výkon paní Kateřině Hájovské v roli Desdemony. Při její árii modlitby hlediště ani nedýchalo, opravdu excelentní výkon!! Krásné a bezvadně provedené bylo celé představení, děkuji i paní Wolfové.
Jana Nahalková

Otello, 10. 11. 2009

Děkuji za nádhernou druhou premiéru Otella. Bylo to úžasné představení, velice emotivní. Byla jsem ohromena skvělým výkonem paní Hájovské. Otello v podání pana Prokopieva byl také výborný. Skvělý herecký a pěvecký výkon paní Volfové dokresloval atmosféru. Bylo vidět, jak prožívá tuto, byť malou, roli. Můj dík patří také výbornému režisérovi, panu Glaserovi. Scéna byla velice efektní a hra světel také. Ještě jednou děkuji a už se těším, až uvidím reprízu, ve které budou hrát pánové Tao a Beň. 
Pavlína Macháčková

Síla osudu (La forza del destino), 4. 12. 2008

Dobrý den, sobotní představení opery Síla osudu bylo opravdu úžasné. Paní Hájovská byla naprosto skvělá, stejně jako ostatní. Pokaždé mě ovšem překvapí a zklame, že jsou mezi diváky lidé v riflích a tričkách....Děkuji a těším se na příští představení 
Hana Kovandová

Tajemství, 10. 3. 2008

Vážení, do Českých Budějovic jezdím málokdy, třebaže to z Prahy zas tak moc daleko není. I když pražské scény navštěvuji pravidelně, tak vaše divadlo jsem dosud neznala a musím říci, že po shlédnutí představení opery B. Smetany Tajemství minulý týden v úterý, jsem byla velmi mile překvapena a své kamarádce, která mne na toto představení pozvala, jsem za to velmi vděčna. Scéna sice velmi jednoduchá, ale funkčně dobře využitá. Režijní pojetí pana Josefa Průdka je vtipné a nápadité. Zakomponováním tří nadpřirozených ženských postav (s jejich velmi vtipnými texty na začátku), které se pak němě prolínají celým dějem opery, dokázal velmi zručně odůvodnit různé naivní a nelogické situace, jichž je v celém příběhu požehnaně. Snad až  na závěrečnou scénu s pecí, která působila trochu směšně a anachronicky.  Velké uznání také patří sólistům za jejich pěvecké výkony. Zvláště představitelce panny Rózy paní Volfové a panu Beňovi v roli Kaliny, i když jeho čeština zní místy poněkud komicky (ale v opeře s mezinárodní účastí se s tím počítá). Skvělé výkony odvedli i další pěvci - roztomile nemotorný a pěvecky výborný Bonifác pana Dopity, paní Hájovská v roli Blaženky i pan Voráček jako Vítek (až na malé hlasové selhání ve výšce v poslední scéně). Také sbor zněl hezky v nádherně napsané scéně v druhém jednámí a pozoruhodně citlivě navázal ve třetím jednání po malém \"okénku\" Bonifáce. Celé představení mělo krásnou atmosféru, která dobře překryla nevlídné prostředí sálu. Děkuji Vám za krásný zážitek a snad se zase brzy k Vám do divadla  podívám. Klára R.
Klára Rennová

La Traviata, 13. 4. 2006

Dobrý den, chtěla bych ze srdce poděkovat za mnoho okouzlujících, nezapomenutelných večerů strávených na operních a baletních představeních Jihočeského divadla. Dokážou člověka obohatit a tak úžasně vytrhnout z ubíjející všednodennosti! Zároveň si ale musím postěžovat! Kvůli Vašemu nadmíru schopnému souboru je teď ze mě operní \"závislák\" nebo chcete-li operomaniak! A víte, co to je!? Jak trpím pod tíhou takové smrště emocí! Začalo to (ostatně jako každá závislost) zcela nevinně: Shlédnutím několika oper(et)tních představení. Cosi uvnitř mě je chtělo vidět ještě jednou. Následovalo jako blesk z čistého nebe uhranutí výkonem paní Kateřiny Hájovské v nádherném, dojemném představení La Traviata. Právě kvůli ní, Evě Štruplové, Miroslavě Veselé, Aleši Voráčkovi, Romaně Strnadové a dalším skvělým sólistkám a sólistům musím teď pravidelně chodit na všechna představení a nemohu si pomoci. Potřebuji vidět své oblíbené pěvce, potřebuji operu, její \"lesk\", chci znovu prožívat ono vnitřní naplnění, které opera přináší! Už vidím ty abstinenční příznaky, až začnou divadelní prázdniny...
Eva Markvartová

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 89 + 18 je: