Věra Likérová

sopranistka / Hosté Jihočeského divadla
 

/ Repertoár - archiv

17. 7. 2014
23. 7. 2010
23. 7. 2010
24. 7. 2009

Svou hudební dráhu započala v roce 1989 v LŠU v Praze (flétna, klavír, zpěv). Mezi jejími prvními velkými úspěchy byla dětská role Cosetty v muzikálu Les Misérables v roce 1992. V roce 2002 byla řádně přijata na Pražskou konzervatoř – obor operní zpěv do třídy prof. A. Denygrové a později u prof. Y. Škvárové. V roce 2007 absolvovala Mistrovské pěvecké kurzy v Karlových Varech u prof. P. Dvorského a prof. M Blahušiakové. Je stálým hostem Státní opery Praha, Divadla F. X. Šaldy v Liberci, Divadla J. K. Tyla v Plzni a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V roce 2008 se stala laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže ve Žďáru nad Sázavou. V červenci 2009 zpívala na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově v koprodukci s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích pod taktovkou dirigenta J. Keenana (A. Dvořák - Rusalka – role Lesní žínky). V roce 2010 vystoupila opět na MHF Český Krumlov pod taktovkou dirigenta A. Allemandiho v inscenaci Jihočeského divadla Don Giovanni W. A. Mozarta (Zerlina).Don Giovanni - Otáčivé hlediště Český Krumlov / Věra Likérová, Aris Argiris / foto Petr HasalRusalka, Otáčivé hlediště Český Krumlov / Věra Likérová, Šárka Hrbáčková, Jana Piorecká  / foto © Petr Hasal 2009
Věra Likérová / Z vašich ohlasů

Don Giovanni (2010) / Otáčivé hlediště, 24. 8. 2011

Režijně velmi dobře zvládnuté představení (aneb opera se dá dělat i jinak než v tradičně "sucharském" pojetí). Viděli jsme představení 21.8.2011 a musím velmi pochválit zejm. Erica Jordana (v roli Leporella), který nejenže podal nádherný pěvecký výkon, navíc však předvedl i svůj komediální talent. Herecké umění (kromě bezchybného zpěvu) předvedla i Věra Likérová (Zerlina). Bezchybný koncert předvedli i Svatopluk Sem (Don Giovanni), Fernando Portari (Don Ottavio) a David Szendiuch (Masetto). Bohužel jinak bezchybnou podívanou zkazily představitelky Donny Anny (Simona Procházková) a Donny Elvíry (Miroslava Veselá) - zvuky, které po většinu představení vyluzovaly, se ani při troše dobré vůle nemohou nazvat zpěvem a například trojzpěv s Donem Ottaviem doslova rval uši. I přesto však představení bylo krásným zážitkem.
Jana

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 91 + 48 je: