Martin Gurbal´

sólista opery ND moravskoslezského Ostrava / Opera
 

/ Repertoár - archiv

2. 8. 2019
17. 7. 2014
24. 7. 2009
18. 7. 2008
21. 3. 2008
21. 6. 2005
27. 7. 2004
Martin Gurbaľ vystudoval zpěv na Konzervatoři v Košicích. S úspěchem se zúčastnil několika pěveckých soutěží: v roce 1995 se stal laureátem mezinárodní pěvecké soutěže Mikuláše Schneidera-Trnavského v Trnavě, v roce 1996 mu byl udělen titul absolutního vítěze v mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a v roce 1999 byl laureátem mezinárodní pěvecké soutěže Lucie Popp v Bratislavě. V letech 1995-2001 byl sólistou opery Státního divadla Košice a od roku 2001 je sólistou opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V jeho repertoáru nalezneme základní basové a bas-barytonové role českých i světových autorů jako např. Sarastro (Mozart, Kouzelná flétna), Don Giovanni ze stejnojmenné opery, doktor Bartolo (Figarova svatba), Guglielmo a don Alfonso (Cosí fan tutte), Donizettiho Don Pasquale, Verdiho Zachariáš (Nabucco), král egyptský a velekněz Ramfis (Aida), Gounodův Mefistofeles (Faust), Čajkovského kníže Gremin (Evžen Oněgin); dále pak Smetanův Kecal (Prodaná nevěsta), Dvořákův Vodník (Rusalka), Janáčkův Revírník (Příhody lišky Bystroušky).

Rusalka, Otáčivé hlediště Český Krumlov / Martin Gurbal´ / foto © Petr Hasal 2009Turandot / Igor Stroin, Ivana Rusko, Martin Gurbal / foto Petr ZikmundTurandot / Martin Gurbal, Ivana Rusko / foto Petr ZikmundTurandot / Martin Gurbal, Ivana Rusko, Igor Stroin / foto Petr ZikmundTurandot / Ivana Rusko, Martin Gurbal / foto Petr ZikmundFaust / Michal Vojta, Martin Gurbal´ / foto Petr HasalFaust / Martin Gurbal´, Václav Janeček / foto Petr HasalFaust / Martin Gurbal´ / foto Petr Hasal
Martin Gurbal´ / Z vašich ohlasů

Síla osudu (La forza del destino), 21. 4. 2008

Stvořili jste vážně nádherné představení Síly osudu. Viděla jsem reprízu 8.4. a měla štěstí na skvělé obsazení. Paní Veselá a pan Beň se úplně překonávali (pan Beň, když se nemusí trápit s žádnou komickou hereckou akcí, je dokonalý). A host pan Gurbaľ je sám o sobě neuvěřitelný zážitek!Scény jsou tak svěle rozehrané a zpěváci úžasní, že ani tři hodiny trvající představení nenudí a občas je škoda sledovat titulky. Pan režisér opravdu ví a umí. (Jen ten avizovaný mohutný sbor mi připadal trochu předimenzovaný a jeviště bylo až zbytečně přeplněné a nepřehledné ). Vaše představení není naštěstí žádná \"mumifikovaná\" stará klasika, ale opravdu úžasné divadlo, které se často nevidí. Blahopřeji.
E. Marešová

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Jméno a příjmení:

Kontakt:

Ohlas:

Kontrola proti robotům: Součet 26 + 75 je: